8. 6. 2018 - Využití Mountain and Moorland plemen ve výstavnictví a sportu - Zaměřeno na New Forest Pony

New Forest pony patří do skupiny Mountain and Moorland plemen. Jeho maximální KVH je 148 cm, spodní hranice není stanovena. Jedná se o plemeno s vynikající mechanikou pohybu, které je ve světě s úspěchem využíváno nejen ve výstavních třídách na ruce a speciálních výstavních třídách, ale i ve sportovních soutěžích jako např. drezura, parkur a všestrannost, a to na nejvyšší úrovni. V ČR se jedná zatím o plemeno ne příliš známé, proto pro Vás Jezdecký klub dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem / Stará Boleslav a Národní pony společnost připravili seminář s akreditovanou posuzovatelkou zapsanou na panelu The New Forest Pony Breeding and Cattle Society, paní Jacqueline Beatham. Na semináři se seznámíme se základními charakteristikami plemene a s jeho posuzováním, představíme si kvalitní hřebčíny, které se zabývají chovem New Forest Pony a budeme diskutovat o možnostech využití plemene v ČR.

Seminář proběhnul na Jízdárně Lhota u Staré Boleslavi.

12. 5. 2018 - Zaměřeno na WHP - veřejný trénink s Ing. Ludvíkem Jandourkem

Veřejný trénink zaměřený na skokovou fázi WHP tříd. Otevřeno pro koně tříleté a starší.

Místo konání: Jízdárna Lhota

Kontaktní osoba: paní Klára Voctářová - jizdarnalhota@gmail.com

21. 4. 2018 - Veřejný trénink: Speciální výstavní třídy 2018 v teorii a praxi

Jízdárna Lhota ve spolupráci s Jezdeckým klubem dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem / Stará Boleslav a Národní pony společností Vás zvou na veřejný trénink zaměřený na speciální výstavní třídy Mladý vystavovatel, Lead Rein, First Ridden, Junior Ridden a Open Ridden. Akce proběhne v prostorách Jízdárny Lhota, Lhota u Staré Boleslavi.

Školitelky: Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová

17. - 18. 3. 2018 - Víkend se speciálními výstavními třídami

Jezdecký klub Valašsko ve spolupráci s Národní pony společností pro Vás připravili v sobotu vzdělávací seminář týkající se SVT Mladý vystavovatel, Lead Rein, First Ridden, Junior Ridden a Open Ridden. Součástí semináře bude teoretická i praktická část. V neděli pak budete mít možnost získané poznatky prakticky vyzkoušet ve veřejném tréninku. Školitelky: Rafífa Hamoudová a Iveta Lewingerová.

9. - 11. 3. 2018 - vozatajské soustředění s panem Jaroslavem Zápotockým

Národní pony společnost Vás zve na vozatajské soustředění s účastníkem MČR pony ve spřežení a účastníkem drivingových soutěží panem Jaroslavem Zápotockým. Soustředění je určeno pro začátečníky i pokročilé, výuka bude přizpůsobena úrovni účastníků a jejich potřebám. Přihlašovat se můžete i pokud nemáte do čeho zapřáhnout a chcete se naučit pracovat na oprati (případně své znalosti zdokonalit), nebo pokud již na oprati pracujete a chcete vyzkoušet zapřažení do gumy pod vedením lektora.

28. 5. 2017 - Seminář o speciální výstavní třídě Working Hunter Pony (WHP)

 ICS ČR a hřebčín Amerika pro Vás připravili seminář o speciální výstavní třídě WHP, která bude mít v našich výstavních kruzích premiéru v sezoně 2017.

28. 1. 2017- Seminář Speciální Výstavní Třídy

Seminář zaměřený na SVT LR, FR, OR a MV.

Místo konání: Jízdárna Lhota (u Mladé Boleslavi)

Kontaktní osoba: paní Klára Voctářová

21. 1. 2017 - "Problematika chovu a využití velšských plemen pony, cob a WPBr a SHP"- Ostrava

Seminář je součástí přednáškového dne, který organizují spolek Chovatelé koní Ostravsko, Spolek chovatelů koní Nový Jičín ve spolupráci se Svazem chovatelů koní Moravy a Slezska.Odborný garant akce: MVDr. František Horník. Přednášející: Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová.

22. 1. 2017 Seminář Speciální Výstavní Třídy - Ostrava

Seminář bude zaměřen na speciální výstavní třídy Mladý vystavovatel, Lead Rein, First Ridden, Open Ridden. Školitelky: Rafífa Hamoudová a Iveta Lewingerová