Individuální předvedení v jezdeckých SVT

Každá jezdecká SVT sestává ze společné části, která je následována individuálním předvedením, o které Vás posuzovatel požádá. U každé SVT je dáno, co by individuální předvedení mělo obsahovat. V případě LR je to předvedení v kroku a klusu, v případě FR a JR bude požadováno předvedení v kroku, klusu a pracovním cvalu na obě ruce. V OR bude chtít posuzovatel vidět předvedení v kroku, klusu a pracovním cvalu na obě ruce a předvedení prodlouženého cvalu. V Drivingových třídách se očekává předvedení v kroku, klusu a prodlouženém klusu, posuzovatel bude požadovat i zacouvání.

V případě LR není potřeba, aby si soutěžící připravovali úlohu, protože ji zpravidla určuje posuzovatel. S přesným zněním úlohy Vás seznámí prostřednictvím stevarda. Jinak je tomu ovšem v ostatních jezdeckých třídách. Samozřejmě může nastat i situace, kdy posuzovatel požádá účastníky prostřednictvím stevarda o zajetí jím určené úlohy (nemusíte mít obavy, stevard vše srozumitelně vysvětlí). Druhou, častější možností je, že Vás posuzovatel požádá, abyste předvedli svoji "show".

Pokud si doma připravujete úlohu pro konkrétní SVT, měla by vždy obsahovat předepsané prvky. Ty můžete poskládat tak, aby vynikly Vaše jezdecké přednosti a schopnosti Vašeho koně. Myslete nato, že úloha by měla být přiměřeně dlouhá, bez "hluchých" míst. Níže jsou uvedeny úlohy, kterými se při tvorbě té Vaší můžete inspirovat. Samozřejmě je můžete v soutěži i zajet.

Nezapomeňte, že ke korektnímu předvedení kterékoliv úlohy patří i to, že efektivně využijete celý prostor, který se Vám ve výstavním kruhu nabízí. Dbejte na kvalitní provedení přechodů i na to, abyste nikdy nikoho ve výstavním kruhu neohrozili. Samozřejmostí je na začátku i na konci úlohy pozdrav.

Lead Rein - úloha "osmička"

Pokud si posuzovatel vyžádá předvedení této úlohy, měli byste vykroužit korektní osmičku v pravidelném tempu.

First Ridden

Při nácviku a předvedení této úlohy doporučujeme se zaměřit na korektní a plynulé přechody. Velmi důležité je, abyste při provádění diagonální změny směru neohrozili ostatní účastníky stojící v řadě.

Junior Ridden

Při nácviku a předvedení této úlohy doporučujeme se zaměřit na korektní a plynulé přechody. Velmi důležité je, abyste neohrozili účastníky stojící v řadě.

Open Ridden

Při nácviku a předvedení této úlohy se zaměřte na korektní a plynulé přechody. Zřetelný by měl být i přechod mezi pracovním a prodlouženým cvalem. Velmi důležité je, abyste při změně směru neohrozili účastníky stojící v řadě.

Driving

Při nácviku a předvedení této úlohy se zaměřte na korektní tempo. V prodlouženém klusu na diagonálách by měla maximálně vyniknout mechanika pohybu Vašeho koně. Nezapomeňte, že v drivingu se necválá.