NPS Lead Rein Pohár

Tento celorepublikový projekt je zaměřen na věkovou kategorii dětí od tří do devíti let. U dětí se snažíme rozvíjet nejen pohybové dovednosti, ale vedeme je i k zodpovědnosti za živého tvora, protože se pravidelně podílejí na péči o svého poníka. Tím, že dětem umožníme v raném věku startovat v těchto speciálních soutěžích, posilujeme také jejich psychiku, neboť se musí naučit vyrovnat se s trémou a konkurencí.

Snažíme se děti i jejich rodiče motivovat k aktivnímu způsobu trávení volného času, k vytvoření pozitivního vztahu k pohybové aktivitě a tedy i ke zdravějšímu životnímu stylu.

Jízda na koni přispívá u dětí k všestrannému tělesnému rozvoji, posiluje schopnost soustředit se a rozvíjí i další důležité vlastnosti: houževnatost, trpělivost, smysl pro fair play, zodpovědnost a podobně.

V sezóně 2019 proběhne již pátý ročník NPS Lead Rein poháru. V letošním roce dochází ke změnám v přístupnosti tříd a nově bude NPS Lead Rein pohár probíhat dle pravidel NPS (dosud probíhal dle pravidel Lead Rein poháru). Třída pro Shetlandské pony zůstává i v tomto roce samostatná. Třídu pro velšská plemena a WPBr nahrazuje třída pro ostatní malá Mountain and Moorland plemena a Mountain and Moorland Part-Bred (ta je přístupná nejen pro welshe, ale i pro ostatní výše uvedená plemena). Třída Nadějí zůstává, ale od letošního roku bude přístupná pro všechna malá Mountain and Moorland plemena a MMPBr.

Generálním partnerem NPS Lead Rein poháru je již pátým rokem společnost Sehnoutek a synové, s.r.o. Děkujeme za podporu.

Shetlandskou třídu NPS Lead Rein poháru 2019 podporuje Svaz chovatelů shetlandských pony a šampion a vicešampion kategorie se mohou těšit na poháry a šerpy věnované SCHSHP. Děkujeme.

NPS Lead Rein pohár podporuje rovněž Asociace svazů chovatelů koní ČR. Děkujeme.

Propozice na NPS Lead Rein pohár 2019 jsou k dispozici ZDE.

Výsledky po pátém kole naleznete ZDE